Lis 18, 2015

Opublikowany by w Edukacja, Szybkie uczenie się | 0 Comments

Jaki wybrać język obcy dla dziecka?

Jaki wybrać język obcy dla dziecka?

Wiadomo, że dzisiaj dobra edukacja to podstawa. Bez niej nie jest możliwe znalezienie porządnej, interesującej pracy ani też otrzymanie godziwych zarobków. Ale co to właściwie znaczy- dobra edukacja?
Przede wszystkim są to dobre szkoły. Nie muszą to być prywatne, ekskluzywne gimnazja i licea, jednak warto zadbać, aby nasze dziecko ukończyło renomowane szkoły państwowe. Nie tylko zdobyta tam wiedza umożliwi mu dostanie się na wymarzone studia, lecz również panująca tam tradycja i kultura pomoże wykształcić niezwykle potrzebne w życiu umiejętności społeczne.
Jednak dzisiaj nie wystarczy ukończyć dobrych szkół i mieć dyplom poważanej uczelni. Należy jeszcze znać języki obce. Najlepiej by było, gdyby nasze dziecko zaczęło już je poznawać w szkole podstawowej. Tylko tu powstaje pytanie- jakie języki obce wybrać?
Przede wszystkim angielski. Można spokojnie powiedzieć, że dzisiaj bez znajomości tego języka wręcz nie jest możliwe zdobycie jakiejkolwiek dobrze płatnej posady. Ale niestety sam język angielski też już nie wystarcza. Na jaki drugi język warto się zdecydować?
Odpowiedź na to pytanie zależy oczywiście od zdolności i predyspozycji naszego dziecka. Jeśli nie jest ono zbyt uzdolnione w dziedzinie języków obcych warto zdecydować się na język włoski -jest on prosty, a uczy się go stosunkowo mało osób w porównaniu do francuskiego czy hiszpańskiego. Włoski warto też wybrać, jeśli nasze dziecko interesuje się muzyką albo nawet już chodzi do szkoły muzycznej. Jeśli jednak widzimy, że raczej w przyszłości wybierze zawód powiązany z dyplomacją albo prawo lepszy jest język francuski. Zaś jeśli zawód naszego dziecka będzie raczej powiązany z handlem- polecany jest język niemiecki. Warto także pomyśleć nad rzadszymi językami jak np. szwedzkim czy chińskim.

Comments are closed.