Lis 18, 2015

Opublikowany by w Edukacja, Porady | 0 Comments

Jaki wybrać język obcy dla dziecka?

Jaki wybrać język obcy dla dziecka?

Dzisiaj dobra edukacja w renomowanych szkołach to niestety nie wszystko, bowiem wiedza zdobyta tam często jest tylko i wyłącznie teoretyczna. Tymczasem pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na dodatkowe umiejętności. Jak zatem zapewnić naszemu dziecku dobry start? Przede wszystkim zadbać, aby umiało ono płynnie co najmniej dwa języki obce. Jakie wybrać?
Przede wszystkim należy wybrać język angielski. Każdy, kto stara się o sensowną i ciekawą pracę zobligowany jest do płynnej znajomości zarówno w mowie, jak i w piśmie języka angielskiego. A co z drugim językiem?
Oczywiście możemy wybrać jeden z popularnych języków jak np. język francuski, niemiecki, hiszpański czy włoski. Jednak pojawia się coraz więcej głosów promujących języki rzadkie jak np. język chiński czy języki skandynawskie. Naprawdę warto się nad nimi zastanowić. Żyjemy w czasach, w których granice lekko się zacierają. Coraz więcej firm podejmuje współpracę już nie tylko z innymi europejskimi firmami, ale również z firmami z innych kontynentów. Warto tu zdecydowanie podkreślić, że ostatnio coraz więcej firm powstaje w Afryce. Do nas docierają tylko informacje o panującej tam biedzie, a tymczasem z części Czarnego Lądu ze względu na niskie podatki oraz wiele udogodnień biznes prężnie się rozwija. Dlatego może warto zainwestować w naukę języka francuskiego i suahili? Coraz częściej także komunikujemy się z krajami azjatyckimi, a przede wszystkim z Chinami, Japonią i Koreą. Warto tu nadmienić, że osoby znające te języki są poszukiwane na rynku pracy.
Z wyżej wymienionych powodów, choć mogłoby się to wydawać dziwne, warto zapisać dziecko na kurs języka chińskiego, arabskiego albo suahili, bowiem w niedalekiej przyszłości osoby znające te języki będą coraz bardziej poszukiwane.

Comments are closed.