Lis 18, 2015

Opublikowany by w Angielski, Nauka | 0 Comments

Jak uczyć się języków obcych?

Jak uczyć się języków obcych?

Dobra edukacja to dzisiaj podstawa sukcesu. Jednak wiedza zdobyta nawet w najbardziej renomowanych szkołach i uczelniach nie gwarantuje już zdobycia dobrej posady. Dlatego warto posiadać dodatkowe umiejętności, wśród których bez wątpienia prym wiedzie znajomość języków obcych.
Jednak często podczas nauki języków obcych zauważamy, że uczymy się danego języka już kilka lat i nie widzimy zbyt dużych efektów. Nie wystarczy bowiem zapisać się na kurs.
Przede wszystkim wybrać dobrą szkołę języków obcych. Taką, w której naprawdę lektorzy sprawdzają naszą wiedzę, odbywają się sprawdziany i kartkówki. Ponadto języki obce należy ćwiczyć codzienne. Są dostępne specjalne programy, dzięki którym możemy co dzień wybierać jakąś liczbę słówek, które chcemy zapamiętać. Takie programy od razu wyznaczają nam też powtórki.
Często na kursach nie jest poruszane słownictwo życia codziennego, jak np. nazwy sztućców, zastawy stołowej, pytania dotyczące zakupu roweru. Dlatego warto w mieszkaniu, do każdego przedmiotu przyczepić karteczkę z nazwą danej rzeczy w języku, którego się uczymy. Można także choć jedną sytuację, która nam się przytrafiła w ciągu dnia spróbować opisać w obcym języku. Nie musi ona być długa- wystarczy, że opiszemy, jak starsza pani zapytała nas o drogę albo jak nasze dziecko karmiło kaczki w parku.
Warto oczywiście słuchać wiadomości w obcym języku, chociaż próbować czytać książki albo artykuły w gazecie, a także tłumaczyć ulubione teksty piosenek.
Na koniec należy zdecydowanie podkreślić, że choć w nauce języków obcych ważne są zdolności oraz dobra pamięć, to nie są one najważniejsze! Najważniejsze bowiem są cierpliwość, motywacja i wytrwałość- zatem nie poddawaj się na początku!

Comments are closed.