Lis 18, 2015

Opublikowany by w Nauka, Porady, Szybkie uczenie się | 0 Comments

Jak uczyć się języków obcych?

Jak uczyć się języków obcych?

Języki obce, a może przede wszystkim ich znajomość jest w dzisiejszych czasach konieczne, aby myśleć o jakiejkolwiek karierze czy awansie w pracy. Płynne mówienie po francusku czy angielsku jest również coraz częściej warunkiem, by w ogóle ubiegać się o jakąkolwiek pracę, i to nawet jeżeli staramy się o stanowisko, które z posługiwaniem się językami obcymi ma niewiele wspólnego. Jest to jeden z głównych minusów globalizacji. Należy się z tym pogodzić i zamiast użalać się na ten fakt, lepiej postarać się dowiedzieć, w jaki sposób tych języków najlepiej się uczyć.

Cena w przypadku nauki języka ma znaczenie. Od dawien dawna wiadomo, że nie lubimy zbytnio wydawać pieniędzy na rzeczy niepotrzebnie. W zasadzie trudno tutaj krytykować taką postawę – jak w reklamie: „jak nie widać różnicy, po co przepłacać”. Teoretycznie prawda, ale edukacja związana z językami obcymi rządzi się jednak trochę innymi zasadami.

Trzeba uświadomić sobie przede wszystkim, że niezwykle tanie kursy nauki języka obcego, bardzo często mogą się okazać znacznie droższe niż na reklamie. Dlaczego? Nierzadko dopiero po wykupieniu kursy okazuje się, że trzeba na własny koszt nabyć pomoce dydaktyczne, podręczniki itd. Nie wspominając też o tym, że nieprzyzwoicie tani kurs może wiązać się po prostu z niską jakością nauczania. Z tego powodu warto jednak dołożyć do kursu kilka złotych, aby mieć pewność, że będziemy z niego zadowoleni.

Istotna jest również wiedza i doświadczenie jakie posiadają lektorzy, pracujący w danej szkole językowej. Każdy z nas przecież chciałby, aby nauczała ich osoba znająca się na rzeczy. Warto przypomnieć więc, że lektor na takim kursie powinien legitymować się kierunkowym wykształceniem oraz przygotowaniem do nauki języka obcego.

Comments are closed.