Lis 18, 2015

Opublikowany by w Porady, Szybkie uczenie się, Techniki | 0 Comments

Jak skutecznie i efektywnie uczyć się języków obcych?

Jak skutecznie i efektywnie uczyć się języków obcych?

Dzisiaj niestety edukacja na nawet najbardziej renomowanych uczelniach nie stanowi już żadnej gwarancji uzyskania interesującej i dobrze płatnej pracy. Pracodawcy bowiem wychodzą z założenia, że wiedza zdobyta w tych placówkach jest czysto teoretyczna. Dlatego też patrzą na dodatkowe umiejętności, wśród których bez wątpienia prym wiodą języki obce.
Jednak nauka języków obcych wcale nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać. Przede wszystkim należy znaleźć dobrą szkołę języków obcych. Warto także poznać wcześniej ludzi, z którymi będzie się w grupie. Często bowiem jest tak, że do naszej grupy uczęszczają ludzie, którzy uważają, że już tylko chodząc na zajęcia opanują doskonale język- wobec tego nie robią prac domowych, są przeciwni wszelkim kartkówkom i sprawdzianom oraz chcą kończyć wcześniej zajęcia. Niestety taka postawa bardzo nas demotywuje. Trudno wtedy wstać i powiedzieć, że my chcemy się uczyć, dlatego bardzo prosimy o zrobienie sprawdzianu dla jednej osoby.
Aby nauczyć się szybko i skutecznie języka należy to oczywiście robić codziennie. Nie wystarczy jak raz na jakiś czas obejrzymy wiadomości w obcym języku, przetłumaczymy artykuł albo posłuchamy radia. Należy to robić codziennie! Nie musimy wcale dużo czasu poświęcać na naukę języka obcego. Na początek wystarczy chociaż 15- 20 minut, ale koniecznie każdego dnia.
Warto korzystać z pomocy specjalnych programów, które pomagają nam szybko opanować słownictwo. Nie są one tanie, jednak należy pamiętać, że raz kupiony program starczy nam na długo a ponadto-
może z niego korzystać także nasza rodzina.
A na koniec warto podkreślić, że nie tylko zdolność szybkiego zapamiętywania i łatwość nauki determinują to, czy opanujemy nowy język. Są one ważne, ale najważniejsza jest motywacja i wytrwałość!

Comments are closed.