Lis 18, 2015

Opublikowany by w Edukacja, Metody nauczania, Nauka | 0 Comments

Nauka języków obcych

Nauka języków obcych

Nietrudno jest o wniosek, że obecnie, nie tylko w naszym kraju, niezwykle ciężko jest ubiegać się o jakąkolwiek nieźle płatną pracę czy tym bardziej wspinać się na kolejne szczeble swojej kariery, nie posługując się płynnie choćby jednym językiem obcym. Nawet gdy nie starasz się o stanowisko, które w bezpośrednio jest związane z kompetencjami językowymi, to i tak pracodawcy często o wiele przychylniej patrzą na podania kandydatów, którzy znają języki obce choćby w stopniu podstawowym. Jednym z głównych powodów takiego podejścia jest z pewnością postępująca globalizacja, a także coraz łatwiejsze i tańsze podróżowanie. W naszym kraju jesteśmy tego świadkami choćby w Krakowie lub Warszawie. W tych miastach na każdym kroku można zetknąć się z mową Szekspira czy Goethego.

Tak widoczny wzrost znaczenia języka francuskiego, angielskiego czy niemieckiego na całym świecie wymusza na nas, aby już edukacja wczesnoszkolna była nastawiona na nauczanie przynajmniej dwóch czy trzech języków obcych. Wszystko po to, żeby dzieci w późniejszych latach edukacji znacznie szybciej potrafiły przyswajać sobie nowe wyrażenia i były w stanie w miarę płynny sposób mówić po angielsku czy niemiecku.

Prawdziwe oblężenie przez żądnych wiedzy Polaków przeżywają również różnego rodzaju szkoły językowe. Przy tej okazji wielu z nas przekonuje się także o tym, że wartościowa wiedza niestety kosztuje bardzo słono. Kursy w dobrej szkole językowej potrafią rzeczywiście mocno odchudzić portfel, jednak mimo to nie warto szukać oszczędności akurat na nauce języka. Tym bardziej, że takie zajęcia nierzadko są prowadzone przez tak zwanych native speakerów, którzy dają nam pewność, że poznamy dany język naprawdę dobrze.

Comments are closed.