Mar 8, 2016

Opublikowany by w Bez kategorii | 0 Comments

Jak wyciągnąć z zajęć szkolnych najwięcej informacji?

Jak wyciągnąć z zajęć szkolnych najwięcej informacji?

Lekcje w szkołach zwykle wyglądają bardzo podobnie. Nauczyciel opowiada o wybranym temacie, dokładnie go omawia, czasem pokazuje pewne prezentacje, a dzieci… siedzą, a raczej leżą w ławkach i czekają na dzwonek zwiastujący przerwę. Jednakże warto czasem skupić się nieco bardziej na zajęciach, by coś z nich po prostu wyciągnąć. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, bo nie trzeba później w domu siadać przy książkach.

Najważniejsze jest więc to, by po prostu uważać na wszystkich lekcjach. Trzeba uważnie słuchać nauczyciela i zwracać uwagę na to, co on właściwie mówi. Warto tutaj dowiedzieć się, czy jest się wzrokowcem, czy może właśnie słuchaczem. Jest bowiem pewna grupa osób, która najlepiej zapamiętuje różne informacje poprzez słuchanie. Można to wykorzystać właśnie w szkole, skupiając się na wypowiedziach nauczycieli. Dzięki temu później w domu nie trzeba poświęcać wolnego czasu na naukę.

Oprócz tego podczas zajęć warto mieć przy sobie niewielki zeszyt, długopis oraz kilka, kolorowych markerów. Później wystarczy notować sobie ważniejsze informacje, o których mówi nauczyciel. Można zaznaczać przy tym ważniejsze słowa w tekście kolorowym pisakiem, by szybciej je zapamiętać. Dzięki temu później, w domu nie trzeba tego robić, a wystarczy tylko przejrzeć sporządzone wcześniej notatki, aby utrwalić sobie zdobytą wiedzę.

Nauka na lekcjach jest więc możliwa, jeśli tylko odpowiednio podejdzie się do takich zajęć. Czasem wystarczy po prostu skupić się na słuchaniu i notować w swoim zeszycie ważniejsze pojęcia. Na takim działaniu można wbrew pozorom zaoszczędzić sporo, wolnego czasu.

Comments are closed.