Mar 8, 2016

Opublikowany by w Bez kategorii | 0 Comments

Jak należy zachowywać się w szkole

Jak należy zachowywać się w szkole

W Polsce istnieje obowiązek uczęszczania do szkoły. Musimy do niej chodzić przynajmniej do ukończenia osiemnastego roku życia, dlatego na pewno chcemy, by nasza nauka przyniosła nam dobre efekty. Musimy również pamiętać o tym, aby odpowiednio zachowywać się w szkole. Dzięki temu ułatwimy sobie funkcjonowanie i pomożemy nauczycielom w ich pracy.

Zwróćmy więc uwagę na to, że do szkół publicznych możemy chodzić zupełnie za darmo. Nic za nie nie płacimy, a tylko zyskujemy i powinniśmy to zauważyć. Skoro ktoś daje nam możliwość zwiększania wiedzy za darmo, musimy to zrobić. Taka okazja później nam się nie powtórzy, gdy np. będziemy chcieli wybrać się na uczelnię prywatną. Póki więc jesteśmy w szkole, postarajmy się chodzić na wszystkie lekcje i brać w nich aktywny udział.

Równie ważne jest oczywiście nasze zachowanie na wszystkich lekcjach. Pamiętajmy, że nauczyciel jest w szkole po to, by przekazywać nam i innym uczniom wiedzę, dlatego nie możemy mu przeszkadzać. Bądźmy więc cicho, gdy wykładowca coś opowiada, a jeśli prosi o odpowiedzi, bierzmy w nich aktywny udział. Zawsze zadawajmy jakieś pytania, jeśli tylko mamy pewne wątpliwości. Dzięki temu szybko je rozwiejemy i zdobędziemy dla siebie przydatne informacje.

Oczywiście w każdej szkole i placówce edukacyjnej mogą obowiązywać zupełnie inne przepisy i nakazy, których należy się trzymać. Uczeń musi więc poznać swoje prawa i obowiązki, by móc dobrze współpracować z całą placówką. Zachowujmy się więc tak, aby innym było z nami dobrze, a sporo na tym zyskamy. Dzięki temu skupimy się wyłącznie na poszerzaniu swojej wiedzy, a nie na niepotrzebnym przeszkadzaniu.

Comments are closed.