Lis 18, 2015

Opublikowany by w Porady, Szybkie uczenie się, Techniki | 0 Comments

Edukacja językowa

Edukacja językowa

Języki obce, a raczej ich dobra znajomość, to w obecnych czasach warunek konieczny, żeby móc marzyć o satysfakcjonującej karierze czy awansie na wyższe stanowisko w pracy. Jednak okazuje się również, że płynne posługiwanie się językiem francuskim czy angielskim jest bardzo często wymagane lub po prostu „mile widziane” przy aplikowaniu na stanowiska niższego szczebla, które pozornie w umiejętnościami językowymi nie mają zbyt wiele wspólnego. Nie ma się jednak co dziwić. Wraz z globalizacją pojawia się w Polsce coraz większa liczba turystów czy interesantów, z którymi przecież jakoś trzeba się dogadać. Sytuacja więc niejako zmusza Polaków do edukacji w zakresie języków obcych.

Już od wieków wiadomo, że nasi rodacy nie cieszą się zbytnio na myśl o wydawaniu pieniędzy na cokolwiek, co jest im pozornie niepotrzebne do życia. W zasadzie trudno tutaj krytykować taką postawę, ale niestety edukacja, szczególnie ta dobra, wiąże się z pewnymi kosztami. Dlatego też pomimo dość wysokich cen kursów oferowanych przez szkoły językowe, naprawdę nie warto na nich oszczędzać. Choćby z tego powodu, że na te najlepsze kursy często są zapraszani tzw. native speakerzy, którzy dają nam pewność, że nauczymy się danego języka rzeczywiście skutecznie i szybko. Nawet z tego powodu warto jest dołożyć do kursu parę złotych więcej, żeby mieć gwarancję, że wiedza jaką tam zdobędziemy będzie jak najbardziej wartościowa.

Bardzo ważne jest jednak to, aby przed zapłaceniem za takie zajęcia szczegółowo przyjrzeć się ofercie danej szkoły oraz, żeby zdobyć informacje na temat kompetencji jej nauczycieli i tego czy placówka zapewnia oprócz samych lekcji również niezbędne pomoce naukowe, podręczniki oraz ćwiczeniówki.

Comments are closed.