Lis 18, 2015

Opublikowany by w Techniki, Wiedza | 0 Comments

Jaki drugi język wybrać dla dziecka?

Jaki drugi język wybrać dla dziecka?

Dobra edukacja to dzisiaj podstawa kariery. Jednak dobra edukacja to nie tylko renomowane szkoły, znana uczelnia. Dzisiaj liczy się także wiedza zdobyta poza tymi placówkami, czyli np. umiejętność jazdy konnej, uczestnictwo w zawodach sportowych, konkursach literackich, fotograficznych, posiadanie prawa jazdy i wiele innych.
Dlaczego to też się liczy? Z wielu powodów. Przede wszystkim ze względu na rozwijanie innych umiejętności, jak np. wrażliwości muzycznej, umiejętności pracy w zespole, obycia z kulturą i sztuką, umiejętności podporządkowania się pewnym regułom.
Ale jest jeszcze jedna bardzo ważna umiejętność, która nie została wymieniona powyżej- jest to znajomość języków obcych.
Teraz powstaje podstawowe pytanie- jakie należy poznać języki obce? Przede wszystkim język angielski. Niestety jego znajomość już nie wystarcza do znalezienia dobrej posady. Zatem jaki wybrać drugi język?
Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie należy przyjrzeć się osobowości naszego dziecka. Jeśli interesuje się ono muzyką albo już chodzi do szkoły muzycznej warto wybrać język włoski- jest on dominującym językiem opery. Ten język można także wybrać, jeśli zainteresowania naszego dziecka obejmują malarstwo i ogólnie pojęte sztuki piękne. Znajomość języka włoskiego umożliwi mu w przyszłości wyjazd na stypendium do Włoch i zobaczenie na własne oczy dzieł mistrzów renesansu.
Jeśli jednak nasze dziecko przejawia zdolności techniczne albo w dziedzinie nauk ścisłych warto zdecydować się na naukę języka niemieckiego.
Z kolei język francuski polecany będzie dzieciom „wygadanym”, bowiem język ten jest niezwykle przydatny w dziedzinie handu, finansów i dyplomacji, czyli w dziedzinach, które najczęściej wybierają pewne siebie i przebojowe dzieci.

Comments are closed.