Lis 18, 2015

Opublikowany by w Nauka, Porady | 0 Comments

A może język niemiecki?

A może język niemiecki?

W dzisiejszych czasach edukacja w renomowanych liceach oraz prestiżowych uczelniach już nie gwarantuje zdobycie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Pracodawcy wychodzą z założenia, że wiedza zdobyta w tych placówkach nie jest wystarczająca- dlatego często stanowisko otrzymują osoby o pozornie „gorszej edukacji”, ale posiadające wiele dodatkowych umiejętności jak np. znajomość języków obcych.
A jakie języki obce powinniśmy znać, żeby zdobyć interesującą nas pracę? Przede wszystkim, niezależnie od charakteru naszej pracy, obowiązkowa jest dzisiaj znajomość języka angielskiego. Niestety jest ona obowiązkowa, ale nie wystarczająca. Jaki jeszcze język warto znać? Może niemiecki?…
Kto powinien wybrać język niemiecki? Trudno wyszczególnić jakąś grupę społeczną czy zawodową, która w szczególności powinna opanować ten język. Bowiem Niemcy to bogaty kraj i warto znać jego język z wielu powodów. Przede wszystkim warto, aby znali go lekarze, pielęgniarki oraz pozostały personel medyczny. Opłaca się bowiem wyjechać na chwilę do Niemiec, choćby na praktyki, aby poznać tamtejsze techniki. Dobrze także, aby znały go osoby, których praca powiązana jest z handlem albo stosunkami międzynarodowymi. Ponadto znajomość tego języka będzie przydatna na pewno wszystkim politykom.
Czy język niemiecki jest trudny? Przede wszystkim należy podkreślić, że jest to język bardzo usystematyzowany, logiczny posiadający wiele reguł. Na początku może wydawać się nieco trudny, jednak wiele osób jest zdania, że później już jest łatwiejszy od języka angielskiego. Niektórzy jednak zwracają uwagę na jego nieprzyjemne brzmienie. Jednak warto przezwyciężyć te drobne trudności, aby móc swobodnie wyjechać na chwilę do Niemiec czy to po naukę, czy do pracy.

Comments are closed.