Lis 18, 2015

Opublikowany by w Metody nauczania, Nauka | 0 Comments

A może język hiszpański?

A może język hiszpański?

Edukacja to dzisiaj bez wątpienia klucz do sukcesu. Jednak coraz częściej to nie ukończone renomowane szkoły czy prestiżowe uczelnie gwarantują zdobycie dobrej posady, lecz przeróżne dodatkowe umiejętności, wśród których prym bez wątpienia wiodą języki obce. Każda osoba, chcąca uzyskać dobrze płatną i ciekawą pracę powinna umieć obowiązkowo język angielski oraz chociaż jeden inny język. Jaki? Może hiszpański?…
Język hiszpański jest językiem urzędowym nie tylko w Hiszpanii, lecz również w większości krajów Ameryki Południowej oraz Środkowej. Razem z językami: francuskim, włoskim, portugalskim i kilkoma innymi należy on do rodziny języków romańskich.
Kto powinien się nauczyć języka hiszpańskiego? Przede wszystkim osoby pracujące w firmach, które współpracują albo często komunikują się z Ameryką Południową. Następnie znajomość języka hiszpańskiego będzie niewątpliwie dużym atutem dla osób zajmujących się szeroko pojętym handlem. Warto także, aby osoby zajmujące się nauką tańców latynoamerykańskich także opanowały podstawy hiszpańskiego. Oczywiście należy nadmienić, że wiedza o Hiszpanii oraz Ameryce Południowej także jest ważna- urozmaici i ułatwi nam naukę języka obcego. Co ciekawe- dzisiaj coraz więcej konferencji medycznych jest prowadzonych w języku hiszpańskim.
Czy język hiszpański jest trudny? Na szczęście nie. Co prawda na ogół nie jest postrzegany jako tak łatwy język, jak włoski, niemniej jednak dla nas wymowa oraz zrozumienie zasad gramatyki są dość proste.
Jak się uczyć? Oczywiście oprócz kursu albo prywatnych zajęć należy codziennie starać się szlifować język- wysłuchać chociaż 15 minut wiadomości, przetłumaczyć jedną piosenkę albo przeczytać jedną stronę książki – ale codziennie! W nauce języków obcych bowiem zdecydowanie najważniejsza jest motywacja oraz wytrwałość!

Comments are closed.