Lis 18, 2015

Opublikowany by w Edukacja, Nauka | 0 Comments

A może język francuski?

A może język francuski?

W dzisiejszych czasach dobra znajomość przynajmniej dwóch języków obcych to podstawa. Niestety ani edukacja w renomowanych liceach ani wiedza zdobyta na prestiżowych uczelniach nie zagwarantują nam uzyskania dobrze płatnej, interesującej posady. Natomiast płynna znajomość języka angielskiego oraz jeszcze jednego języka obcego w znaczny sposób poprawią nasze szanse na znalezienie dobrej pracy.
Tylko jaki drugi język wybrać? W tym artykule zostanie pokrótce zaprezentowany język francuski.
Język francuski należy do grupy języków romańskich i jest językiem urzędowym oczywiście we Francji, a także w Kanadzie, Luksemburgu, Monako oraz wielu krajach afrykańskich. Jest to także jeden z języków urzędowych NATO.
Komu przyda się znajomość języka francuskiego? Przede wszystkim osobom, które albo już się zajmują dyplomacją albo zamierzają podjąć taką pracę. Ponadto znajomość języka francuskiego będzie niewątpliwie dużym atutem dla wszystkich osób, które planują podjąć pracę w szeroko pojętym handlu. Warto także wspomnieć zaangażowanie Francji w ochronę zabytków oraz umiłowanie przez Francuzów sztuki. Z tego powodu dla osób zajmujących się kulturą, sztuką, ochroną zabytków polecana jest szczególnie nauka języka francuskiego. Oczywiście chociaż podstawy tego języka powinny także opanować osoby związane z baletem- wiele pojęć w tym tańcu pochodzi właśnie z języka francuskiego.
Czy język francuski jest trudny? Niestety przez wiele osób uznawany jest on za raczej trudny- trudniejszy niż takie języki obce jak włoski czy hiszpański, niemniej jednak piękny i zdecydowanie warty nauki. Należy także pamiętać, że dzięki wytrwałości i motywacji uda nam się osiągnąć każdy cel- nawet płynną znajomość języka francuskiego!

Comments are closed.